Yaşam

Sanatçı Melek Baykal’dan taksi tepkisi: Böyle rezillik görmedim

Son olarak Çet Demirer’in ‘Bursa Bülbül’ adlı filminde rol alan oyuncu Melek Baykal, ‘Ahududu’ adlı tiyatro oyununu sahnelemek için gittiği Denizli’de havalimanında taksi krizi geçirdi. Taksilerin havalimanı içerisine yolcu almasının yasak olduğunu söyleyen Baykal, duruma tepki gösterdi.

Baykal, Çardak Havalimanı’ndan şehir merkezine taksiye binmek istedi. Valizleri alan taksi, havalimanına yolcu alınmasının yasak olduğunu, Baykal ve iki oyuncu arkadaşını havalimanı çıkış kapısı önünde alabileceğini söyledi. Çıkışa kadar yürümek zorunda kalan Baykal, yaşadıklarını videoya kaydetti.

‘TAKSİSİ ÖNDEN GİDİYOR BİZ YÜRÜYÜYORUZ’

Yürümesi gereken mesafenin 1,5 kilometre olduğunu söyleyen Baykal, “Bakın uzaktaki binadan yürüyoruz. Taksiler bagajı alıyor ama yolcuyu alamıyorlar. Müşteriyi yandaki güvenlik kapısına kadar yürütüyorlar. Nedir bu rezalet diyorum, diyorlar efendim, bu Denizli Belediyesi’nin emridir, ‘Görülüyor mu böyle şeyler? Biri bana bundan bahsetsin. Bakın halimize üç hanım, Denizli’ye indik. Bir tiyatro oyunumuz var. İleride gördüğünüz ışıklardan yani buradan 1.5 kilometre yürüyorsunuz. Taksi devam ediyor, valizinizi aldı. Yürüyoruz. Öyle bir şov ki “Bu şey nerede görülmüş? Hayatımda dünyanın hiçbir yerinde böyle bir küfür görmedim.”

“VATANDAŞLAR HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ CEZALANDIRILIYOR”

Sanatçı, ‘Böyle rezillik görmedim’ başlıklı paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul’dan Denizli havalimanına iniyorsunuz… Orada taksiler bekliyor. Taksiyle anlaşıyorsunuz. Sağdan bineceksiniz taksici ‘binemezsiniz ben bagajınızı alayım siz yürüyün’ diyor. güvenlik kapısına gel seni güvenlikten alırım’, dünyanın neresinde böyle bir durum var ya da bilmiyorum?

Tuttuğumuz araç bizi takip ediyor ve bizimle geliyor. Emniyette görev yapan polise soruyorum bu rezalet nedir? Aldığım cevap: Melek hanım bizimle ilgili değil, güvenlikle ilgili. Bu tamamen Devlet Hava Meydanları İşletmesi ve Denizli Belediyesi’nin uyguladığı bir durum. Maalesef 2 yıldır bu böyle. Gerçekten kafam karışık, kızgın ve üzgünüm. Milletin durumu içler acısı. Vatandaşlar her zaman olduğu gibi cezalandırılıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu