Haber

14 Mayıs seçimlerini yönetecek kadro belli oldu

ANKARA (İGFA) –Başkan Muharrem Akkaya ve başkan yardımcısı Erhan Çiftçi’nin de aralarında bulunduğu 5 Yüksek Seçim Kurulu üyesinin görev sürelerinin dolmasıyla Yargıtay kontenjanından 3, Danıştay kontenjanından 2 kişi belirlendi.

YSK’nın yeni üyelerine Serdar Mutta, Talip Bakır, Feyzi Eroğlu, Ali Çopur ve İsmail Kalender seçildi.

Yemin töreninin ardından görev süresi devam eden Ahmet Yener, Mahmut Akgün, Ekrem Özübek, Orhan Usta, Ali Ürker ve Battal Öğüt ile yeni seçilen 5 üye arasında YSK Başkanlığı için seçim yapıldı. Oy çokluğu ile yapılan seçimde en fazla oyu alan Ahmet Yener yeni lider oldu.

Ortada YSK Lideri Muharrem Alkaya da veda açıklaması yaptı.

Alkaya mesajında, “2016-2020 ortalarında Yüksek Seçim Kurulu Üyesi, 2020 yılından itibaren Yüksek Seçim Kurulu Başkanı olarak yürüttüğüm görevim bugün itibariyle sona eriyor. 7 yıllık görev sürem boyunca özverili bir şekilde hizmet veren ilçe ve yurt dışı ilçe seçim kurulları başta olmak üzere başta başkan ve üyelerimize şahsım ve Yüksek Seçim Kurulu adına şükranlarımı sunarım. merkez ve taşra çalışanlarımıza, tüm çalışma arkadaşlarımıza bundan sonraki yaşamlarında sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu