Haber

Ümraniyespor-İstanbulspor maçı sonrası

Sporİstanbulspor’a 2-0 mağlup olan Toto Muhteşem Lig’in 19. haftasında Teknik Direktör Recep Uçar, kalesine ilk çarpan topun gol olduğunu söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Uçar, “Skor tablosunun en altındaki iki takımdan biri olarak amacımız küme düşme hattının üzerine çıkmaktı. İyi hazırlandığımız bir maçtı. farklı hikayeler Son 3 haftada 7 puanla geldik buraya 30-45 arası bambaşka bir dakika bambaşka bir hikaye 45’ten sonra farklı hikayesi olan bir oyun. 30. dakikada gol geldi” 0’a girdiğimiz bir maç oldu. Ürettiğimiz pozisyonlar var ama rakibin de defansta kalarak kontra bulduğu pozisyonlar oldu. İstanbulspor’u tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Taraftarlarına da sitem eden Uçar, “Ülkenin birçok alanda ilerlemesi gerekiyor. Bunlardan biri futbol. Ümraniye ilk kez Süper Lig’e çıkan bir kulüp. Devre arasında protestolar oluyor. insanların bilgisizliğinden ve duygularına hakim olamamasından dolayı takıma yardım etmeyin en azından maçta 90 dakika desteğinizi verin o zaman kaybedersek protesto bizi aşar aramızda çok fark yok Düşme hattı ile kapatılmayacak bir fark değil.Bu inandığımız doğruyu vazgeçmeden yaparak insanların desteğiyle olabilecek bir şey.Ümraniyespor ilk kez bu kadar yer alıyor.İnsanları istiyorum. sahnede tadını çıkarmak için.” dedi.

Uçar, devre arasında kaleci Serkan Kırıntılı’nın oyundan çıkarılmasının teknik bir karar olduğunu söyledi.

Düşük bütçeli ve transfere muhtaç bir grup olduklarına işaret eden Uçar, “Büyük bütçelerle transfer yapıp Ümraniyespor’u büyük borçlarla ayakta tutmak kolay ama bence bu doğru değil. Gelirlerimizle kurduğumuz takımla oynayabileceğimiz en iyi oyunu oynuyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu