Teknoloji

Google, eSIM Aktarım Aracını Sessizce Yayınladı (Yine de Fazla Heyecanlanmayalım)

Google, Pixel 8 modelleri ile hem eski telefonları hem de ortağımhem ulaşımınız hem de fiziki ulaşım yoluyla yeni bir ulaşım. eSIM oluşturma Bunu mümkün kılan bir araç geliştirmişti. Ülkemizde ve diğer ülkelerde yaygınlaşmaya başlayan eSIM’ler, telefon görüşmeleri sırasında zahmetsizce aktarılabilmektedir.

Normalde telefon kurulumu için örneğin Samsung kendi aracını sunuyordu. bu da yalnızca Galaxy modelleri arasında eSIM etkin aktarım. Ancak bir kullanıcı, Samsung marka cihazının kurulumunu yaparken farklı bir markaya ait eSIM aktarabileceğine dair bildirim aldı. Bu, Google aracının sessizce yayıldığı anlamına gelir.

Bir kullanıcı eSIM’ini LG modelinden Samsung’a aktardı.

Google, yukarıda gördüğünüz söz konusu özelliği Pixel 8 Pro ile Şubat 2023’te duyurmuştu. Ve tıpkı Samsung gibi yalnızca Pixel modelleri arasında Bu da transferi mümkün kıldı. Son durumda, Galaxy S24 Ultra cihazını kuran bir kullanıcı, yakındaki bir LG V60 ThinQ modelinden eSIM aktarabileceğine dair bir bildirim aldı.

OneUI 6.1 Bu aracın güncellemesiyle Galaxy olmayan cihazlara da destek vereceği düşünülüyor ancak maalesef ne Google’dan ne de Samsung’dan resmi bir açıklama gelmedi. Ancak sadece Samsung’a özel bu gelişmeye bakıldığında bile Android üreticileri Google’ın farkındadır. eSIM aktarım uygulamasına Geçiş yaptığını söyleyebiliriz. Bu da Android tarafında hızlı ve güvenilir bir aktarımın sunulacağı anlamına geliyor.

Söz konusu özellik, Avrupa’da yalnızca T-Mobile operatöründe profili bulunan kullanıcılarda görüldü. Maalesef eSIM konusunda birkaç adım gerideyiz. Bu teknolojiyle ilgili birçok endişe bulunduğundan ülkemizde nasıl karşılanacağını zaman gösterecek. İddialarınız neler?

S24 Ultra demişken gelin cihaza bizim bakış açımızdan bakalım.

S24 standardının kendisini merak edenler için görselimizi şu şekilde bırakalım:

gazipasa-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu