Ekonomi

Dogecoin spekülasyon sayesinde %10 arttı, vadeli işlem tüccarları zararda

dogecoin( DOGE), memecoin’in yeni adı değiştirilen X platformunda büyük bir rol oynayacağına dair spekülasyonların ralliyi körüklemesiyle iki gün boyunca yükselmeye devam etti.

Coinecko verileri, DOGE tokeninin son 24 saatte %10’a varan artışla 2,3 milyar işlem hacmiyle 0,077$’a ulaştığını gösteriyor. Bu hacmin çoğu, spekülasyon zamanlarında müşterileri çekmesiyle tanınan Güney Koreli bir borsa olan UpBit’ten geldi.

Coinglass verilerine göre, vadeli işlem tüccarları Dogecoin’in fiyat hareketlerinden yaklaşık 10 milyon dolar kaybetti.

Pazartesi günü her şey için App X olarak yeniden adlandırılan Twitter’ın sahibi Elon MuskMemecoin’e olan ilgisinden dolayı platformun önümüzdeki aylarda doge token kabul edebileceğini tahmin ediyor.

Spekülasyon, reklamverenlerin Twitter reklamları için DOGE ödeyebilecekleri ve Kryptomon’un pazarlama başkanı olan diğer kullanımlar için de kabul edilebilecekleridir. Tomer Nuni, “Tesla, ürün satın alımları için DOGE ile ödeme yapma olasılığını açıkladığında da aynı şey oldu.”diyor.

Bu tür spekülasyonların tamamen asılsız olmadığına dikkat edilmelidir. Nisan ayında Musk’ın yaptığı bir paylaşımda Twitter Blue’nun abonelik hizmetinde DOGE ödemelerini kullanacaklarını söyleyerek eğlenmesi, böyle bir adımın mümkün olduğunu gösteriyor.

Musk’ın elektrikli otomobil şirketi Tesla, şu anda Tesla Store’daki satın alımlar için DOGE ödemelerini kabul ediyor.

Ocak ayında yayınlanan bir rapora göre Twitter, sosyal medya platformu üzerinden ödeme yapılmasına izin verecek bir sistem tasarlıyor. Milyarder Musk, bu ödemelerin “her şeyden önce” itibari para birimlerinde olmasını istemesine rağmen, kripto para birimlerini de eklemeyi düşünüyor.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu