Haber

Cizre’de 15 kişi tutuklandı

Şırnak’ın Cizre ilçesine bağlı Cudi ve Nur mahallelerinde 9 Haziran’da düzenlenen ev baskınlarında Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 18 kişi gözaltına alındı. 4 gün tutuklu kaldıktan sonra 18 kişi Şırnak Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılıkta ifadesi alınan 18 kişiden 2’si serbest bırakılırken, bir kişi denetim talebiyle, 15 kişi ise tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre hakimlik, aralarında DBP Cizre İlçe Müdürü Remzi Dadak’ın da bulunduğu 15 kişinin “gizli tanık” ifadeleri olduğu gerekçesiyle tutuklanmasına karar verdi. 15 kişi Şırnak T Tipi Kapalı Cezaevi’ne sevk edildi. Bir kişi ise adli kontrolle serbest bırakıldı.

Bitlis’te sabah saatlerinde çok sayıda ev basıldı. Baskınlarda Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bitlis İl Eşbaşkanı Berivan Birlik ile Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Bêdlis İl Başkanı Mahmut Arukbağ gözaltına alındı. Birlik ve Arukbağ’ın tutukluluk ilişkisi öğrenilemedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu