Haber

Bosnalı Sırp lider Milorad Dodik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek mesajı verdi

Bosnalı Sırp lider Milorad Dodik, Türkiye’de yapılacak genel seçimlere sayılı günler kala Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a takviye açıklamalarda bulunarak, “Erdoğan, bölge ve çevre çevresinde istikrar için son derece kararlı hareket eden bir barış ve diyalog adamıdır. Israrcı tavrı ve vatanseverliği Onun azim ve kararlılığı sayesinde Türkiye bugün gelişmiş ve çağdaş bir ülkedir.”

Bosna-Hersek’teki iki taraftan biri olan Sırp Cumhuriyeti Lideri Milorad Dodik, Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek mesajı verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bölgede barış ve güvenliğin sağlanmasındaki rolüne dikkat çeken Dodik, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgede ve dünyada istikrar için çok kararlı hareket eden bir barış ve diyalog adamıdır. Önemli görüşleri paylaştığımız Dayton Barış Anlaşması ve Bosna Hersek Anayasası’na saygı konusundaki tutumunu özellikle takdir ediyoruz” dedi.

“Türkiye, vatanseverliği ve kararlılığı sayesinde bugün gelişmiş ve çağdaş bir ülkedir”

Dodik, Erdoğan’ın Bosna Hersek’e karşı dost olduğunu, taraf seçmediğini, yerel siyasetçiler arasındaki diyaloğu esas aldığını ve ülkenin iç sorunlarına dışarıdan analiz dayatmadığını vurguladı. Türkiye’de yaşayan Bosna Hersek asıllılara Pazar günü yapılacak seçimlerde Erdoğan’a destek vermeleri çağrısında bulunan Dodik, “Ülkesine ve liderliğine olan ilgisini bugüne kadar kanıtladı. Israrcı tavrı, vatanseverliği ve vatanseverliği sayesinde bugüne kadar liderliğini kanıtladı.” kararlılıkla, Türkiye bugün gelişmiş ve çağdaş bir ülkedir.” – SARAYBOSNA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu