Haber

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kahramanmaraş’taki Türkoğlu Cezaevini İnceledi

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde hafif hasar gören Kahramanmaraş’taki Türkoğlu Cezaevi’ni ziyaret etti.

Tunç, çeşitli programlara katılmak için geldiği Kahramanmaraş’ta Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ettikten sonra Türkoğlu Cezaevi’ne gitti.

6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde hafif hasar gören Kahramanmaraş cezaevinde incelemelerde bulunan Tunç, burada gazetecilere verdiği demeçte, 11 ilde 15 adliyenin depremde ağır hasar gördüğünü söyledi.

Tunç, depremlerde 11 cezaevinin ağır hasar gördüğünü, 12 bin tutuklu ve hükümlünün başka illere sevk edildiğini söyledi.

Kahramanmaraş Türkoğlu Cezaevi’nin hafif hasarlı olduğunu belirten Bakan Tunç, “Onarımları yapıldı, bitmek üzere. Burası 2 bin 600 hükümlü ve tutuklu kapasiteli. Ağustos ayında buradaki tadilat tamamlandıktan sonra hazır hale gelmek üzere.” 2 bin 600 tutuklu ve hükümlüye ev sahipliği yapacak.” bilgisini paylaştı.

Bakan Tunç, İşyerleri Kurumuna bağlı mahpusların mesleki eğitim alıp üretim yaptıkları açık cezaevindeki atölyeleri de gezdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu