Haber

Hasar gören binaların duvarlarına cep telefonlarını yazıp gittiler.

HATAY’da meydana gelen depremde ağır hasar gören çok sayıda binanın duvarlarına ev sahiplerinin cep telefonu numaralarını yazdığı görüldü. Hasar tespit çalışmalarını sürdüren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ekipleri, ulaşamadıkları ve acil durumda yıkılacak binaların duvarlarına imzalı ihbar tutanakları asıyor.

Depremin büyük yıkıma neden olduğu Antakya, Samandağ ve Defne gibi Hatay’da Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı teknik ekiplerin hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Bakanlığın teknik ekipleri de Derem bölgesinde yıkılacak binaları hasar durumuna göre belirliyor. Bu kapsamda ev sahiplerine ulaşılamayan binalara ilişkin yıkım kararı binalara asılıyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından deprem sonrası yapılan hasar tespit çalışmalarında, ‘Statüsündeki binalara asılan ‘Acil Bina Yıkılacağı Bildirildi Bildirim Raporu’ ile bildirim yapılıyor. Yıkılacak Bina (Acil Yıkım)’ ve maliklerine ulaşılamayan yerler. bulunmak. Tutanaklarda binanın derhal yıkılacağı ve ağır hasarlı olduğu için girilmesinin tehlikeli olduğu uyarısı yer alıyor.

Öte yandan kentte ağır hasar gören ve yıkılan çok sayıda binanın duvarlarına mahalle sakinlerinin cep telefonu numaralarının yazıldığı görüldü. Hatay’da çadır/konteyner kentlere yerleştirildiği için ağır hasar gören evlerinden deprem sonrası başka kentlere giden ya da taşınan çok sayıda depremzede, kendilerine ulaşmak için evlerinin duvarlarına cep telefonlarını yazdı. yıkım veya gerekli resmi işlemler açısından. Antakya başta olmak üzere ağır hasarlı birçok binanın duvarlarında bu formatta telefon numaralarını görmek mümkündür. Yıkılmasına karar verilen binaların üzerinde de kırmızı çarpı işaretleri bulunuyor.

haber-anamur.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu